ایمپلنت دندان

جراحی کاشت دندان (ایمپلنت) به روشی گفته می شود که در آن ریشه های دندان را با فلزهای پیچ مانند جایگزین می کنند و دندان های آسیب دیده یا از دست رفته را با دندان های مصنوعی که بسیار شبیه به نمونه های واقعی کارایی دارند، جایگزین می کنند. جراحی ایمپلنت می تواند جایگزین خوبی برای استفاده از پل های دندانپزشکی باشد چون که این پل ها ممکن است خوب جا نیفتند و همینطور در صورت عدم وجود ریشه های طبیعی دندان امکان استفاده از دندان مصنوعی به عنوان پل دندانی وجود ندارد بنابراین ایمپلنت یا کاشت دندان می تواند گزینه مناسبی باشد.
نوع ایمپلنت و وضعیت استخوان فک شما تعیین کننده نحوه انجام عمل جراحی کاشت دندان است. فایده اصلی ایمپلنت، حمایت کامل از دندانهای جدید شماست، فرآیندی که در آن استخوان در اطراف کاشت محکم می شود و بهبود می یابد. بهبودی استخوان نیاز به زمان دارد، بنابراین این روند ممکن است ماه ها طول بکشد.

انواع ایمپلنت دندان

کاشت های دندانی معمولاً بر اساس نوع روشی که برای قرار دادن آنها استفاده می شود، طبقه بندی می شوند: دو مرحله یا تک مرحله.
ایمپلنت های دو مرحله ای: یک عمل دو مرحله ای شامل جراحی برای قرار دادن ایمپلنت در استخوان فک و بستن (بخیه) بافت لثه است. چند ماه پس از بهبودی، یک عمل جراحی جزئی برای چسباندن اباتمنت و ترمیم موقت انجام می شود.

انواع ایمپلنت دندان

ایمپلنت اندوستئال: اندوستئالها که در کاشت دو مرحله متداولتر هستند در استخوان فک قرار می گیرند. ایمپلنت های اندوستئال به عنوان جایگزینی برای یک پل یا پروتز متحرک استفاده می شوند که شامل انواع پیچی (رشته)، انواع استوانه ای (صاف) یا انواع تیغه ای است.
ایمپلنت های یک مرحله ای: ایمپلنت یک مرحله ای شامل جراحی و قرار دادن ایمپلنتی بلند تر در فک است. ایمپلنت بر روی استخوان فک قرار داده می شود، که سطح بالای آن بافت لثه است، و پس از آن بافت لثه بسته (بخیه شده) می شود و قسمت ترمیم کاشت قابل مشاهده است. در نتیجه، پس از چند ماه بهبودی، دیگر نیازی به عمل جراحی جزئی دوم نیست و اباتمنت و ترمیم موقت در دسترس هستند.
ایمپلنت ساب پریوستئال: بدون فرو رفتن در استخوان فک در درون بافت لثه قرار می گیرد و یک قاب فلزی برای کمک به ترمیم آن استفاده میشود. این روش امروزه به ندرت مورد استفاده قرار می گیرد و بیشتر برای نگه داشتن پروتز بیمارانی استفاده می شود که بافت استخوانی کمی برای نگهداری ایمپلنت دارند.
ایمپلنت زایگوماتیک: این نوع کاشت (ایمپلنت) نادرترین نوع ایمپلنت است. پیچیده ترین روند کاشت را دارد و فقط زمانی انجام می شود که فرد استخوان کافی در فک نداشته باشد. در این روش، ایمپلنت به جای قرار گیری در استخوان فک، در استخوان گونه جای گذاری میشود.

ایمپلنت زایگوما

متخصص ایمپلنت دندان

دندانپزشکی زیبایی در واقع یکی از چندین زیر شاخه دندانپزشکی عمومی است که فرد برای رسیدن به آن باید سه یا چهار سال آموزش تخصصی در این زمینه ببیند. تبدیل شدن به یک دندانپزشک زیبایی سالهای زیادی را برای تحصیل می خواهد. برای یادگیری در این زمینه چیزهای زیادی وجود دارد و یادگیری آنچه لازم است زمان می برد. سالهای تحصیل شامل ساعت های زیادی از تمرین عملی خواهد بود تا مطمئن شویم که هر کسی همه چیز را در آنجا دیده است تا هنگامی که به دنیای واقعی به دنبال اشتغال می رود، تجربه داشته باشد. رشته دندانپزشکی یک رشته بسیار پیچیده است و مناسب همه نیست. برای کسانی که خود را وقف علاقه خود کنند و وقت بگذارند، رشته دندانپزشکی می تواند بسیار سودمند باشد.
دندانپزشکان زیبایی باید دانش گسترده ای در بهداشت دهان و دندان و واژگان مرتبط با دندان داشته باشند. آنها همچنین باید بینایی عالی، هماهنگی خوب چشم و دست، مهارت عالی دستی، توانایی حفظ آرامش در شرایط پراسترس و فشار در حضور بیماران، توانایی برقراری ارتباط واضح و شفاف و دادن اطلاعات در مورد بهداشت دهان و دندان به بیماران، مهارت های رایانه ای و غیره داشته باشند.

چرا ایمپلنت انجام می شود؟

کاشت (ایمپلنت) های دندان توسط عمل جراحی در استخوان فک شما قرار می گیرد و به عنوان ریشه دندان های از دست رفته عمل می کند. برخلاف پل های دندانی ثابت، به دلیل پیوند تیتانیوم موجود در لانه ها با استخوان فک؛ لغزش کاشت ها، داشتن سر و صدا و یا آسیب رسیدن به استخوان ها وجود ندارد. ایمپلنت ها مثل دندانهای شما نمی پوسند.
به طور کلی، اگر شما شرایط زیر را دارید ایمپلنت برای شما مناسب است:

  • فاقد یک یا چند دندان باشید.
  • فک شما رشد کامل داشته باشد.
  • قادر به پیوند استخوان باشید یا استخوانهایتان این توانایی را داشته باشد که ایمپلنت را نگه دارند.
  • بافت های دهانی سالمی داشته باشید.
  • شرایط سلامتی شما به گونه ای باشد که بر بهبود استخوان تأثیر نگذارد.
  • قادر به پوشیدن پروتز دندان نیستند.
  • می خواهید گفتارتان را بهتر کنید.
  • حاضرید چندین ماه به انجام این روند متعهد شوید.
  • سیگار نکشید.

چرا ایمپلنت انجام می شود؟

مزایای ایمپلنت چیست؟

بهتر کردن ظاهر فرد: این ایمپلنت ها ظاهری شبیه دندان انسان دارند و چون با استخوان میپیوندد باعث دائمی بودنش میشود.
بهتر شدن جریان گفتار: استفاده از پروتز های ضعیف باعث سر خوردن دندان و کم شدن کیفیت صحبت کردن شما میشود ولی ایمپلنت دندان چون ثابت است این عیب را ندارد.
احساس راحتی در غذا خوردن: ایمپلنت قسمتی از بدن شما شده و احساس راحتی در غذا خوردن ایجاد میکند.
بهتر شدن عزت نفس: ایمپلنت دندان می تواند لبخند شما را به شما برگرداند.
بهتر شدن سلامت دهان: ایمپلنت دندان برخلاف پل های دندانی، نیازی به کاهش و سایش دندان های دیگر ندارد.دندان های مجاور دست نخورده باقی میمانند، و باعث بهبود سلامت طولانی مدت دهان می شوند.

دریافت تخفیف 15% درصدی مانادنت ویژه مراجعه کنندگان از طریق سایت
شنبه تا چهارشنبه 8 الی 17 و پنجشنبه ها 8 الی 13 آماده پاسخگویی به شما هستیم