طراحی لبخند

لبخند، توانایی فرد در بیان طیف وسیعی از احساسات با ساختار و حرکت دندان ها و لب ها است که تعیین کننده ی میزان اعتماد به نفس فرد و زیبایی چهره ی او است. البته اهمیتی که به زیبایی لبخند و دندان ها داده می شود چیز جدیدی نیست. امروزه جدا از اقدامات زیبایی نظیر عمل بینی، زاویه سازی صورت، لیفت پوست که زیبایی صورت را دو چندان می کنند، به وجود آوردن طرح لبخند زیبا نیز به آن اضافه شده است که هدف از این کار ایجاد یک مجموعه از دندان های سفید، سالم و مرتب در کنار یک دیگر است که در هنگام لبخند زدن چهره ی شخص را بهتر و ماندگارتر نشان می دهد.

همان طور که عنوان شد، هماهنگی در به وجود آمدن لبخندی که از نظر زیبایی شناختی همه جوره مناسب صورت فرد باشد، نیاز به یکپارچه سازی کامل در ترکیب صورت و همین طور ترکیب دندان ها دارد. ترکیب دندان ها به طور خاص به ترتیب، رنگ و ابعاد خود دندان ها و ارتباط آن ها با بافت لثه مربوط می شود. یک طرح لبخند موفق و زیبا باید همیشه شامل ارزیابی و تجزیه و تحلیل ترکیب صورت و دندان ها صورت بگیرد.

طرح لبخند

طراحی لبخند یک بخش علمی و هنری دارد و این ترکیب این دو انتظارات بیمار را برآورده کرده و نتیجه ی دلخواه را به وجود می آورد. هنگامی که طراحی لبخند توسط یک دندانپزشک زیبایی انجام شود، می تواند در هر سنی تفاوت زیادی در ظاهر و سلامت دندان های شما ایجاد کند.

طرح لبخند

در بعضی از کلینیک های زیبایی اگر چهره ی شخص ایراد مشخص و تاثیر گذاری نداشته باشد، طراحی لبخند صرفا به ترتیب دادن دندان ها و فرم آن ها اختصاص داده می شود ولی اگر در صورت عامل تاثیر گذاری بر طراحی لبخند وجود داشته باشد باید اصلاح ترکیب صورت جدی گرفته شود. ممکن است هزینه ی اضافی به همراه داشته باشد ولی مطمئن باشید ارزش یک لبخند زیبا و بی عیب را بر روی صورتتان دارد. عناصر مهم طراحی لبخند موارد زیر را شامل می شود:

عناصر مهم در طراحی لبخند

  • تقارن دندان ها: به خط عمودی کشیده شده از وسط صورت عمود بر تراز چشم، خط میانی می گویند. طراحی لبخند از خط میانی شروع می شود که باید مستقیماً بین دو دندان فوقانی جلو (لبه های مرکزی) قرار بگیرد.
  • خصوصیات دندان ها: شکل دندان های فردی نیز بر زیبایی لبخند تأثیر دارد. دندان های کوچکتر، صاف تر و گردتر زنانه تر به نظر می رسند در حالی که دندان های بزرگتر و مربع شکل مردانه تر هستند.
  • نسبت دندان ها: به عنوان بارزترین ویژگی لبخند، نسبت دو دندان جلوی مرکزی است. دندان های طویل تر نشان دهنده ی جوانی است زیرا دندان ها با افزایش سن تمایل به فرسودگی دارند. نسبت عرض به طول ایده آل برای لبخندی دلپذیر 75٪ تا 80٪ است.
  • رنگ دندان ها: رنگ دندان ها بسیار پیچیده تر از آن چه به نظر می رسد است. هنگام طراحی لبخند، انتخاب رنگ مناسب باید با توجه به سن، مو، رنگ پوست و چشم است.
  • جفت شدگی دندان ها: طراحی لبخند باید عملکرد دندان ها را نیز در نظر بگیرد. دندان های فوقانی و تحتانی هنگام بسته شدن دهان باید کامل بر روی یکدیگر قرار بگیرند. این برای جویدن، تراز کردن فک و شکل کلی لبخند مهم است.

اصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند

دندان پزشکی در حوزه ی زیبایی در سال های اخیر پیشرفت های چشم گیری داشته است. بیماران قادر به اصلاح پریدگی دندان، شکستگی دندان و حتی زرد و بد حالت بودن آن ها هستند و در آخر هم لبخندی زیبا و درخشان را همیشه می خواهند که امروزه با اضافه شدن امکانی برای طراحی لبخند این دغدغه هم از این دسته افراد کاسته شده است.
برای اصلاح طرح لبخند باید در نظر گرفت که چندین نوع لبخند وجود دارد که متداول ترین آن ها موارد زیر هستند:
لبخند حکیمانه: در این نوع لبخند، لبه های دندان های قدامی در یک راستا قرار می گیرند. این نوع لبخند نشانگر عاقل بودن است. زیرا وقتی هنوز کودک هستیم، ابعاد دندان ها به یک اندازه نیست اما وقتی رشد می کنیم لبه های دندان ها به مرور ساییده و اندازه آن ها با هم برابر می شود.

لبخند جوانی: در این نوع لبخند، دو دندان به وضوح طویل تر از دو دندان دیگر کنار آن ها قرار می گیرند. این نوع الگوی لبخند نشانه جوان بودن است و هم چنین می تواند نشانه شور و نشاط باشد. در کسانی که لب های گوشتی دارند، این نوع الگوی لبخند مناسب تر است.

لبخند اسپرت: این نوع الگوی لبخند تلفیقی از دو لبخند قبلی است. دو دندان بلندتر از دندان های جانبی هستند. این لبخند غیررسمی است.

لبخند هالیوودی: بلیچینگ (سفید کردن) کامل دندان ها مخصوص بازیگران هالیوود است.

طراحی لبخند با لبخند هالیوودی

طراحی لبخند با لمینت های کامپوزیت: در این دندان پزشک می تواند کار دندان های شما را در یک جلسه به پایان برساند. لازم به ذکر است که بعد از روکش کردن، برای ماندگاری بیشتر رنگ دندان ها به چند جلسه پولیش نیاز دارند.

طراحی لبخند با لمینت های برش خورده ی کوچک: مواد اولیه مورد استفاده شامل سرامیک های کریستالی است که مقاومت بالایی دارند و لبخند شما را به شدت جذاب می کنند. در این روش طراحی لبخند، با کمترین میزان برش می توانید زیبایی را برای لبخند خود به ارمغان بیاورید.

دریافت تخفیف 15% درصدی مانادنت ویژه مراجعه کنندگان از طریق سایت
شنبه تا چهارشنبه 8 الی 17 و پنجشنبه ها 8 الی 13 آماده پاسخگویی به شما هستیم