ترمیم دندان پوسیده جلو

پوسیدگی به یک نوع خرابی دندان اطلاق می شود و زمانی اتفاق می افتد که تولید اسیدهای تجزیه کننده، توسط میکروب های داخل دهان شروع می شود و به مرور زمان باعث ایجاد سوراخ و پوسیدگی در دندان می شود. معمولا دندان های عقبی و نیش دچار پوسیدگی می شوند زیرا شیارهای روی این دندان ها بیشتر است و مواد خوراکی، بیشتر بین آن ها نفوذ کرده و باعث خرابی و پوسیدگی دندان می شود.
مسواک کردن یا استفاده از نخ دندان برای دندان های جلو آسان تر است، زیرا این دندان ها به شکل صاف هستند اما با این حال احتمال پوسیدگی وجود دارد. برای جلوگیری از پوسیدگی دندان جلو مناسب ترین راه پیشنهادی، شست و شوی خوب و مرتب و روزانه دهان است. البته برنامه غذایی مناسب و نخوردن مواد چسبنده و بسیار شیرین مانند شکلات هم می تواند به جلوگیری از پوسیدگی دندان کمک کند. اگر پوسیدگی دندان به موقع رفع نشود می تواند ایجاد درد و عفونت کند. با این تعاریف از پوسیدگی دندان، می توان فهمید که پوسیدگی از یک دندان یه دندان دیگر سرایت می کند.

ترمیم دندان پوسیده جلو

علائم پوسیدگی دندان های جلویی

  • حساسیت به دما، درد در هنگام خوردن یا آشامیدن مواد غذایی یخ یا داغ
  • حساسیت به طعم غذا، واکنش دندان به غذاهای ترش و شیرین
  • آبسه دندان، رشد باکتری های مضر در بافت زیرین لثه
  • تغییر رنگ مینای دندان
  • سوراخ شدن محل پوسیدگی دندان
  • بوی نامطبوع و بد دهان

روش های درمان پوسیدگی دندان جلو

باید توجه داشت تا هر زمان که دندان دچار پوسیدگی شد، به دندانپزشک مراجعه کرد. برای ترمیم دندان های جلو، راه های زیادی وجود دارد، از جمله: فلوراید تراپی، پر کردن، تاج دندان، عصب کشی، کشیدن دندان و انجام ایمپلنت، ترمیم با کامپوزیت یا کاشت دندان. یکی از روش های درمان پر کردن است که در این روش دندانپزشک بخش پوسیده را تراش می دهد و سپس داخل آن را با ماده ای محکم پر می کند. این روش طی یک جلسه انجام می شود. این مواد معمولاً از صمغ یا آکریلیک اسید درست شده اند.

ترمیم دندان پوسیده جلو
اگر دندان جلو تا اندازه ای خراب باشد که ظاهر نامناسبی داشته باشد دندانپزشک بعد از درست کردن دندان از تاج استفاده می کند که ماده ای سفید رنگ است و روی پوسیدگی را می پوشاند و معمولاً طی دو یا چند جلسه درمان انجام می شود. اگر دندان جلو پوسیدگی زیادی داشته باشد و قابل ترمیم با روش پر کردن نباشد از یکی از دو روش زیر استفاده می شود:

  1. در یک روش، درمان ریشه انجام می شود و سپس با یک روکش دندان بازسازی می شود.
  2. در روش دوم که بافت لثه سالم است اما دندان به حدی خراب است که دیگر قابل ترمیم نیست، دندان را کشیده و از ایمپلنت یا کاشت دندان استفاده می کنند.

دندانپزشکان در کلینیک مانادنت بهترین روش را برای درمان دندان های بیماران خود انتخاب می کنند. جهت مشاوره و دریافت اطلاعات بیشتر به سایت مانادنت مراجعه کنید.

ترمیم دندان پوسیده جلو

نوشتن دیدگاه
دریافت تخفیف 15% درصدی مانادنت ویژه مراجعه کنندگان از طریق سایت
شنبه تا چهارشنبه 8 الی 17 و پنجشنبه ها 8 الی 13 آماده پاسخگویی به شما هستیم