ترمیم دندان

ترمیم دندان که بصورت رایج به آن پرکردگی گفته می شود درمانی است که در آن دندانپزشک بخش پوسیده...

جراحی دندان عقل

دندان عقل به عنوان دندانی که پس از طی کردن سن بلوغ و در یک بازه زمانی خاص نمایان می‌شود، دارای...

جراحی لثه

بیماری پریودنتال (لثه) می تواند عفونتی خطرناک باشد. اگر این بیماری درمان نشده بماند، می تواند...

ایمپلنت دندان

جراحی کاشت دندان (ایمپلنت) به روشی گفته می شود که در آن ریشه های دندان را با فلزهای پیچ مانند...

جرم گیری دندان

حتی اگر در خانه بسیار از دندان های خود مراقبت کنید همچنان باکتری هایی در دهان خود دارید. آنها با...

جراحی و درمانی

جراحی یکی از اعمالی است که در کلینیک مانادنت ارائه می گردد. جراحی شامل تمامی اعمال جراحی لثه، جراحی دندان عقل، ایمپلنت و ... می باشد. در این صفحه می توانید خدمات جراحی و درمانی ارائه شده در کلینیک مانادنت را مشاهده نمائید.

جراح دندانپزشک

همواره لزوم مراجعه به جراح دندانپزشک حائز اهمیت بوده است. از اینرو مقالاتی جامع در زمینه انواع جراحی های درمانی ارائه شده است. جراحی ایمپلنت نمونه ای از جراحی هایی که نیازمند جراح حاذق است. کلیه دندانپزشکانی که دوره آموزش عمومی دندانپزشکی را گذرانده اند می توانند عمل کاشت دندان را انجام دهند. اما یک متخصص ایمپلنت کسی است که علاوه بر دندانپزشکی عمومی، چندین سال آموزش تخصصی در جراحی دندان و به خصوص کاشت دندان دیده باشد. که این آموزشها دارای استاندارد بالا هستند. هرچه تعداد کاشت ایمپلنت توسط یک متخصص کاشت دندان بیشتر باشد ، به همان میزان تجربه، مهارت و دانش بیشتری خواهد داشت. مسلم است که بین دندانپزشکی که سالانه 10 مورد کاشت دندان انجام میدهد و یک دندانپزشک که صدها کاشت دندان انجام می دهد، تفاوت زیادی وجود دارد. در روند کاشت دندان یک پایه فلزی را درون استخوان فک قرار میدهند و روکش تاج دندان را با یک اباتمنت به پایه متصل میکنند. این دندان از نظر شکل و کارایی شبیه دندان واقعی است.

جراحی دندان

از جمله جراحی های درمانی، جراحی لثه می باشد. متخصصان پریودنتیست معمولا با مواردی مثل بیماری های شدید لثه یا بیماران دارای سابقه پزشکی پیچیده مواجه می شوند. پریودنتیست ها درمانهای گسترده ای را ارائه می دهند که این درمان ها شامل تمیز کردن سطوح لثه و ریشه دندان از میکروب و رسوبات، دندریمنت (برش یا حذف یک بخش از بافت مرده) ریشه ها و .... است. آن ها همچنین میتوانند توسط عمل های جراحی به بیماران دارای شرایط وخیم کمک کنند. آنها همچنین در کاشتن، ترمیم و نگهداری ایمپلنت های دندانی ماهر هستند. قبل از اینکه اقدامات مربوط به درمان لثه انجام شود، پریودنتیست سوابق پزشکی بیمار را بررسی می کند، تا ببیند که آیا داروی خاصی مصرف می کند و اینکه آیا بیماری های خاصی مثل بیماری قلبی یا دیابت یا بارداری دارد یا خیر.

می توان

 

شنبه تا چهارشنبه 8 الی 17 و پنجشنبه ها 8 الی 13 آماده پاسخگویی به شما هستیم