بلیچینگ دندان

بلیچینگ دندان قدم ابتدایی در تجزیه و تحلیل و تولید زیبایی شناسی لبخند است، بنابر این بسیار مهم است که دندانپزشک بداند که چگونه می تواند دلایل تغییر رنگ را تشخیص دهد و قبل از ارائه روش مناسب، مدل سفیدی را به بیمار نشان دهد. با پیشرفت تکنولوژیکی، تکنیک های بلیچینگ دندان برای تسهیل استفاده از آن و بهبود راحتی ، ایمنی و کاهش زمان در اجرای سفید کردن دندان پدید آمده است.

بلیچینگ دندان چیست

اکثریت مردم خواهان دندان های یکدست، سفید و کاملا مسطح هستند. این جستجوی "لبخند کامل" می تواند تحت تأثیر رسانه ها، توسط متخصصان و در بین خود بیماران باشد، علاوه بر تأثیر بر وضعیت روانی اجتماعی همان افراد، به عنوان مترادف سلامتی در حفره باکال منعکس می شود.
روند تغییر رنگ دندان به دلیل تشکیل ساختارهای شیمیایی پایدار و نصب تدریجی لکه ها روی تاج دندان اتفاق می افتد. آگاهی از علت لک های دندان توسط جراح دندانپزشکی برای بلیچینگ دندان در تهران در انتخاب روش درمان مناسب است.

چرا بلیچینگ انجام می دهیم
تغییر در رنگ ساختار دندان ممکن است به دلیل عوامل بیرونی و ذاتی باشد. لکه های بیرونی معمولاً از محیط متوسط ایجاد می شوند و با رنگدانه های رنگی مانند توتون و قهوه، استفاده از انواع خاصی از داروها و تجمع پلاک باکتریایی و لکه های سطحی همراه هستند که پس از پیشگیری راحت تر از بین می روند. از آنجا که لکه های ذاتی می توانند مادرزادی باشند.

انواع بلیچینگ دندان در تهران

امروزه به عنوان جوهر بلیچینگ از 30٪ پراکسید هیدروژن و گرما برای دندانهای زنده و به کار رفته و برای دندانهای پالپ شده، پوربورات سدیم مرتبط با پراکسید هیدروژن 30٪ استفاده می شود.
چندین روش بلیچینگ ذکر شده است که انواع مختلفی از مواد مانند کاربامید پراکسید و پراکسید هیدروژن با غلظت های مختلف در این روش ها وجود دارد. علاوه بر تنوع ماده سفید کننده، می توان از منابع نوری مانند آلوژنیک، لیزر، ال ای دی و ماوراء بنفش برای تقویت عمل بلیچینگ استفاده کرد.

در چه شرایطی می توانیم بلیچینگ انجام دهیم؟

بلیچینگ دندان در تهران را می توان در کلیه شرایطی که در آن تیرگی دندان وجود دارد انجام داد، از جمله: تجزیه بافت پالپ، خونریزی داخلی، تروما، استفاده از داروها، مواد ترمیمی و شرایط سیستمی مانند: فلوروز، زردی و اریتروبلاستوز جنین از جمله موارد دیگر. موارد منع استفاده اصلی از آن عبارتند از: موارد مصرف در زنان باردار، شیرخواران، کودکان زیر 10 سال، بیمارانی که دارای افرادی که در دوره درمان قادر به ترک سیگار نیستند و ...

در چه شرایطی می توانیم بلیچینگ انجام دهیم؟

فرایند بلیچینگ چگونه است؟

فرایند اصلی بلیچینگ شامل اکسیداسیون است، که شامل یک فرایند شیمیایی است که در آن مواد آلی به دی اکسید کربن و آب تبدیل می شوند. رنگدانه ها ترکیبات پیچیده ای هستند، با مقادیر زیادی از مولکول های کربن، که شکسته شده و به ترکیبات میانی تبدیل می شوند (زنجیره های کربن کوچکتر) و در نتیجه دندان های سبک تر ایجاد می شود و تغییر رنگ میدهند.
تکنیک های سفید کننده خارجی با هدف شفاف سازی دندانهای صیقلی انجام می شود و می توان آن را هم در خانه توسط بیمار و در عمل با محصولاتی مبتنی بر کاربامید پراکسید، پراکسید هیدروژن و پوربورات سدیم در غلظت های مختلف انجام داد.
از نظر جسمی - شیمیایی، کارایی ماده سفید کننده با میزان واکنش شیمیایی حاصل از آن به طور مستقیم متناسب است، یعنی کارآیی آن با غلظت ماده سفید کننده، زمان تماس با ساختار دندان و میزان آن محدود می شود. واکنش پذیری و تعداد مولکولهای پیچیده نیز حائز اهمیت هستند. استفاده از روش هایی که سرعت واکنش های شیمیایی را افزایش می دهد، امکان توسعه تکنیک های سریع تر و کارآمد و بالینی را فراهم می آورد.

آیا بلیچینگ یک روش امن برای سفید کردن دندان است؟

حساسیت دندان همچنان یک نگرانی اصلی در این امر است، اگرچه مطالعات و تکنیک های بسیاری وجود دارد که رویکردهای حساس کننده و مواد بلیچینگ را با هم ترکیب می کند و رژیم های جایگزین حساسیت زدایی که قادر به کاهش یا از بین بردن حساسیت و ناراحتی هستند بسیار اهمیت دارند.
اثرات سمی عوامل شیمیایی مورد استفاده برای سفید کردن دندان همراه با توانایی آنها در ایجاد التهاب قابل توجه، باعث حفظ اختلال در عاج می شود. التهاب پالپ را نیز می توان با این واقعیت توضیح داد که پراکسید هیدروژن حتی در غلظت های پایین نیز توانایی نفوذ آسان به مینای دندان و انتشارخمیر به عمق داخل عاج را دارد، مخصوصاً در مناطقی که عاج در مجاورت لثه قرار دارد، می توان داشت. مواد سفیدکننده می توانند باعث رکود، سایش، فرسایش، نقص در مینای دندان، نقص در محل اتصال عاج یا در نواحی حاشیه ای بین دندان ها نیز شوند. استرس اکسیداتیو که توسط مواد سفید کننده ایجاد می شود باعث بروز آپوپتوز و آسیب به دی ان ای پریودنتال (سمیت سلولی) سلول میشود. حساسيت تقريباً در 2/3 بيماران رخ مي دهد و با كمبود وزن مولكولي اين ماده و عبور آزاد از روي مينا و عاج مي توان علت آن را توضيح داد.داما نگران نباشید. نسل جدیدی از مواد سفید کننده با غلظت کم پراکسید هیدروژن (3.5٪ و 15٪) برای انجام سفید کردن در مطب دندانپزشکی با هدف دستیابی به ایمنی و کارایی بیشتر در بلیچینگ دندان در بازار معرفی شده است. اینها موادی هستند که دارای واکنشهای وابسته به فرآیندهای اکسیداتیو پیشرفته ناهمگن هستند.

فرایند بلیچینگ چگونه است؟
این نسل جدید از سفید کننده های حاوی نانوذرات تیتانیوم دی اکسید، نسبت به فرمولاسیون های سنتی ایمن تر و مؤثرتر است زیرا آنها بدون حضور هیدروکسیل باعث سفید شدن می شوند و این امر آسیب به ساختار دندان را به حداقل می رساند.
ال ای دی ها مزایای متعددی را ارائه می دهند که یکی از آنها کاهش حساسیت عاج هنگام اتصال به لیزر درمانی است. این تجهیزات مقرون به صرفه، برق کمتری مصرف میکنند و باعث افزایش دمای ساختار دندان نمی شود.
امروزه روش های مختلفی برای انجام بلیچینگ پیدا شده است، اخیراً از نور ماوراء بنفش برای سفید کردن دندان استفاده شده است، و پیشنهاد بیشتر پزشکان اروپایی استفاده از مواد شیمیایی بلیچینگ مانند هیدروژن پراکسید یا کاربامید است. بلیچینگ با استفاده از نور ماوراء بنفش توسط سازنده برای بیماران با حساسیت عاج، انقباض لثه، شکستگی های کوچک مینای دندان و ترمیم با مواد رابط گسترده ترمیمی مینای دندان انجام شده است. تکنیک های سفید کردن بسیار متناقض هستند. با این حال، آنها نتایج مثبتی در مورد سفید کردن دندان دارند ، اگرچه حساسیت بعد از درمان یک اثر جانبی مکرر است. برای انجام بلیچینگ دندان در تهران می توانید به کلینیک مانادنت مراجعه نمایید.

دریافت تخفیف 15% درصدی مانادنت ویژه مراجعه کنندگان از طریق سایت
شنبه تا چهارشنبه 8 الی 17 و پنجشنبه ها 8 الی 13 آماده پاسخگویی به شما هستیم