کامپوزیت اقساطی در کلینیک تخصصی مانادنت انجام نمی شود

کامپوزیت اقساطی عملی است که از آن به عنوان ترمیم و درمان استفاده می شود و همچنین در زیبایی نیز کاربرد دارد. با استفاده و قرار دادن این ماده در دندان می توان عیب های دندان مانند سوراخ ها را از بین برد. کامپوزیت علاوه بر ماندگاری و زیبایی، در درمان دندان ها هم کاربرد دارد.
از کامپوزیت برای ترمیم دندان های شکسته یا خراب و دندان هایی که اشتباه نا به جا از آن ها شده است استفاده می شود. استفاده نا به جا از دندان مانند دندان قروچه یا ناخن کندن به دندان آسیب می رساند.

شرایط کامپوزیت اقساطی در مانادنت پاسداران

تیم حرفه ای مانادنت پاسداران، علاوه بر انجام امور دندان پزشکی مانند کامپوزیت، بازسازی لبخند، ایمپلنت و ... به شما عزیزان این امکان را می دهد که از امکانات فوق تخصصی این مرکز دندان پزشکی برای کامپوزیت بهترین بهره را ببرید. در ادامه مطلب به توضیح کامپوزیت دندان می پردازیم و درباره عوارض کامپوزیت می پردازیم.

کامپوزیت اقساطی
بهره گرفتن از کامپوزیت ها در درمان های زیبایی چگونه است؟
مراقبت از دندان ها سخت است و گاهی اوقات در مراقبت از آن ها ضعیف عمل می کنیم و همین موضوع باعث کم شدن زیبایی دندان ها و سلامت دهان و دندان می شود. در این شرایط می توان از کامپوزیت ها استفاده کرد. کامپوزیت ها برای موارد مختلفی مانند لمینت و پر کردن استفاده می شوند.
در کامپوزیت دندان برای پر کردن چه مراحلی وجود دارد؟
در ابتدا دندانپزشک برای بی حس کردن ناحیه اطراف دندان، بی حسی موضعی را به کار می گیرد. در مرحله بعدی، از یک مته یا لیزر برای از بین بردن منطقه پوسیده استفاده می شود.
در مرحله بعد، دندانپزشک شما منطقه را آزمایش می کند تا تشخیص دهد که آیا پوسیدگی از بین رفته است یا خیر. پس از برطرف شدن پوسیدگی، دندانپزشک با تمیز کردن حفره باکتری ها و آوار، فضای مناسب کامپوزیت برای دندان را آماده می کند. اگر پوسیدگی نزدیک ریشه باشد، ممکن است دندانپزشک شما برای محافظت از عصب، بوش ساخته شده از یونومر شیشه ای، رزین کامپوزیت یا مواد دیگری را بسازد. به طور کلی، پس از اتمام کامپوزیت دندان، دندانپزشک شما آن را صیقل می دهد.

مزایا و معایب کامپوزیت دندان ها

کامپوزیت از مزایای خاصی برخوردار است. از مزایای کامپوزیت می توان موارد زیر را نام برد:

  • زیبایی شناسی – استفاده از کامپوزیت باعث زیباتر شدن دندان ها و لبخند می شود.
  • اتصال به ساختار دندان - پر کردن کامپوزیت میکرو مکانیکی به ساختار دندان پیوند می خورد و پشتیبانی بیشتری را ارائه می دهد.
  • تطبیق پذیری - علاوه بر استفاده به عنوان ماده پر کننده برای پوسیدگی، از پر کردن کامپوزیت نیز می توان برای ترمیم دندانهای خرد شده، شکسته یا فرسوده استفاده کرد.
  • آماده سازی دندان - در مقایسه با پرشدن آمالگام هنگام از بین بردن پوسیدگی و آماده شدن برای پر کردن، باید کمتر از ساختار دندان جدا شود.

کامپوزیت اقساطی
همچنین کامپوزیت دندان دارای معایبی نیز هست. برخی از این معایب در ادامه ذکر شده اند:

  • عدم ماندگاری - پر کردن کامپوزیت زودتر از پر کردن آمالگام از بین می رود و با مراقبت خوب، عمر آن ها به 10 سال می انجامد.
  • افزایش زمان کار - به دلیل فرآیند استفاده از مواد کامپوزیت، این پر کردن ها می توانند 20 دقیقه بیشتر از پر شدن آمالگام طول بکشند.
  • ویزیت های اضافی - در صورت استفاده از کامپوزیت ها برای لایه های درونی یا لایه های بیرونی، ممکن است بیش از یک ویزیت انجام شود.
  • تراشه - بسته به محل، مواد کامپوزیتی می توانند دندان را جدا کنند.

بهترین مارک های موجود برای کامپوزیت دندان

مرغوب ترین مارک های موجود کامپوزیت در بازار، کامپوزیت ایویکولار آی پی اس، کامپوزیت کازمادنت و اولترادنت می باشند و برترین دیسک های پولیش که در استحکام و رنگ پذیری دندان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار اند، دیسک کازمادنت در رنگ های مختلف و بیسکو است.

راه و روش مناسب برای مراقبت از دندان های کامپوزیت شده

دندان های کامپوزیت شده بیش از پیش به مراقبت و رسیدگی نیاز دارند. برای مراقبت از دندان های کامپوزیت شده، باید به صورت مرتب دندان ها را مسواک زد. البته مسواک به تنهایی کافی نیست و نمی تواند بین دندان ها را تمیز کند. پس استفاده از نخ دندان به شدت پیشنهاد می شود. باید به این موضوع دقت نمود که خوردن غذا های سفت دندان های کامپوزیت شده را اذیت می کند و به آن ها آسیب می رساند. لازم به ذکر است که بعد از مصرف مواد غذایی دارای رنگ یا نوشیدن چای و قهوه، باید از مسواک استفاده کنید. چون کامپوزیت ها خاصیت رنگ گرفتن دارند.

دریافت تخفیف 15% درصدی مانادنت ویژه مراجعه کنندگان از طریق سایت
شنبه تا چهارشنبه 8 الی 17 و پنجشنبه ها 8 الی 13 آماده پاسخگویی به شما هستیم