هزینه تقریبی باندینگ دندان

در بسیاری از مواقع دندانهایی که به دست متخصصان دندانپزشک پر می‌شوند نیاز به ترمیم مجدد دارد. به طوری که این دندان ها ممکن است خالی شده، شکسته شده و حتی دچار لب پریدگی شوند. در این صورت باندینگ به عنوان یک روش ترمیمی مناسب مورد استفاده قرار می گیرد. باندینگ حاوی مواد مخصوصی است که به لایه های مینای دندان نفوذ کرده و قسمت های خالی آن را پر می کند. معمولاً جنس باندینگ از کامپوزیت است. کامپوزیت دندان در کمترین زمان ممکن به دندان ها چسبیده و هم رنگ آن می شود. همرنگ شدن باندینگ با دندان ها بستگی به تبحر پزشک دارد. چرا که مواد تشکیل دهنده آن باید به گونه ای ساخته شود که همرنگ دندان های بیمار درآیند.

مزایای استفاده از باندینگ دندان

به طور کلی هزینه باندینگ دندان نسبت به سایر روش‌های پر کردن دندان نظیر ونیر سرامیکی مقرون به صرفه تر است. باندینگ دندان نسبت به سایر روش‌ها نظیر روکش‌ دندان آسیب کمتری به مینای دندان وارد می کند. دلیل این امر هم عدم نیاز به آماده سازی و تراش دندان برای باندینگ است. امکان صیقل دادن لکه های سطحی دندان پس از باندینگ نیز مزیت بزرگ بعدی است. ترمیم پذیری یکی دیگر از مزایای باندینگ دندان است. در سایر روش های ترمیمی نظیر لمینت سرامیکی امکان ترمیم دندان پس از شکستن و لب پریدگی وجود ندارد و باید دوباره لمینت شوند.

مزایای استفاده از باندینگ دندان

معایب باندینگ دندان

باندینگ دندان با وجود مزایای فوق العاده معایبی هم دارد. عیب بزرگ باندینگ دندان تغییر رنگ آن است. باندینگ دندان به مرور رنگ اولیه خود را از دست داده و باید مجدد ترمیم شود. عیب بعدی باندینگ طول عمر کم آن است. باندینگ نسبت به ونیر سرامیکی از طول عمر کمتری برخوردار بوده و در صورت عدم رعایت بهداشت دهان و دندان خیلی زود از بین می روند. آسیب پذیری یکی دیگر از عیب های بزرگ باندینگ دندان است. لمینت های سرامیکی در برابر جویدن مواد غذایی سفت تحمل بیشتری از خود نشان می دهند. این در حالی است که باندینگ دندان با جویدن مواد غذایی سفت ممکن است شکسته شود.

طول عمر و هزینه باندینگ دندان

به طور تقریبی باندینگ دندان بین ۱۰ الی ۱۵ سال عمر می کند. البته میزان ماندگاری دندان بستگی به نحوه مراقبت و نگهداری از آن دارد. در صورتی که به توصیه های پزشک خود توجه کنید می‌توانید خود را تا سال‌ها از داشتن باندینگ دندان خود بیمه کنید. 
پس از باندینگ باید به صورت مداوم مسواک بزنید و از نخ دندان استفاده کنید. همچنین باید از مصرف غذاهای شیرین و رنگ دار نظیر قهوه خودداری کنید. بهتر است هر هفته از ژل های مخصوص برای پولیش کامپوزیت استفاده کنید. این کار موجب می شود تا درخشندگی کامپوزیت دندان حفظ شده و ماندگاری آن بیشتر شود. استفاده از خمیردندان های قوی و اسیدی موجب کاهش شفافیت کامپوزیت دندان میشود. همچنین به یاد داشته باشید که از جویدن مواد غذایی سفت نظیر هویج و ذرت به شدت خودداری کنید. در غیر این صورت ممکن است خیلی زود باندینگ دندان ها ترک بردارد.

هزینه باندینگ دندان بستگی به تعداد و میزان شکستگی و لب‌پریدگی دندان‌ها دارد. همچنین محل کلینیک و مهارت پزشکان نیز در قیمت ها تاثیر مستقیم می‌گذارند. بهتر است برای کسب اطلاعات بیشتر از هزینه باندینگ و میزان پوشش بیمه با دندانپزشکی زیبایی مانادنت تماس بگیرید.

مطالبی که شاید مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد:

ترمیم دندان پوسیده جلو

ترمیم و پر کردگی دندان

دندانپزشک ترمیمی خوب

بهترین متخصص دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی

نوشتن دیدگاه
دریافت تخفیف 15% درصدی مانادنت ویژه مراجعه کنندگان از طریق سایت
شنبه تا چهارشنبه 8 الی 17 و پنجشنبه ها 8 الی 13 آماده پاسخگویی به شما هستیم