قیمت پرکردن دندان با مواد سفید

 معمولا، رنگ زرد و پوسیدگی دندان‌ها می‌تواند اعتماد به نفس را از افراد بگیرد. همین امر موجب شده است تا آن‌ها به دنبال راهی برای سفید کردن دندان خود باشند. روش‌های مختلفی برای سفید کردن دندان وجود دارد که کامپوزیت و موادهای پرکننده سفید رنگ از همه بهتر هستند. البته، روش‌های کم‌تهاجمی‌تری نظیر بلیچینگ نیز وجود دارند که تاثیر آن‌ها موقتی است.

کامپوزیت یا ماده سفید چیست

پرکننده‌های دندان انواع مختلفی دارند که در این مطلب قصد داریم به پرکننده‌های کامپوزیتی یا ماده سفید اشاره کنیم. کامپوزیت ماده‌ای خمیری از ترکیب پلاستیک و سرامیک است که از نظر ظاهری کاملا شبیه به دندان بوده و برای پنهان کردن رنگ بد دندان و پوسیدگی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای اجرای کامپوزیت، آن را با ماده‌های چسبنده مخصوص بر روی دندان‌ها تعبیه می کنند.

چه زمانی نیاز به پر کردن دندان است

پر کردن دندان یکی از رایج‌ترین و در عین حال قدیمی‌ترین درمان‌های دندانپزشکی است. پر کردن دندان زمانی صورت می‌گیرد که دندان‌ها کاملا پوسیده نشده باشند و استحکام لازم جهت پر شدن را دارا باشند. در گذشته به جای استفاده از کامپوزیت از ماده‌های سیاه و طلا استفاده می‌کردند که این امر زیبایی دندان را از بین می‌برد.
اما، امروزه با تولید انواع ماده‌های پرکننده، دیگر خبری از پرکننده‌های سیاه و طلا نیست. در واقع ماده‌هایی نظیر پرسلن و کامپوزیت از نظر ظاهری کاملا شبیه به دندان بوده و هرگز مصنوعی بودن آن را جلوه نمی‌دهد. پر کردن دندان برای تمامی قسمت‌های دندان های جلویی و عقبی کاربرد دارد. کامپوزیت ماده‌ای انعطاف‌پذیر است که امکان اجرای آن در تمامی قسمت‌های دندان وجود دارد.

مزایای پر کردن دندان با کامپوزیت یا مواد سفید

پر کردن داندان با کامپوزیت نسبت به روش‌های قدیمی از مزایای منحصربفردی برخوردار است. مهمترین مزیت این روش در واقع عدم مصنوعی جلوه دادن و از همه مهمتر سیاه نشان دادن سطح دندان است. سایر مزایای این روش به شرح زیر می‌باشد:

 • بازسازی دندان‌ها به شکلی ایده‌آل و زیبا
 • سازگاری کامل با رنگ دندان (پزشک رنگ کامپوزیت را دقیقا به رنگ دندان در می‌آورد)
 • اجرای راحت و بدون درد
 • عدم نیاز به تراشیده شدن مینای دندان جهت نصب
 • پر شدن قسمت‌های آسیب دیده (بر خلاف روش‌های سنتی که قسمت‌های سالم را نیز در برمی‌گرفت)

نمونه ای از پر کردن دندان با مواد سفید

معایب پر کردن دندان با ماده سفید یا کامپوزیت

به یاد داشته باشید که هیچ چیز در دنیا بی عیب نیست. حتی آنتی بیوتیک‌ها نیز در صورت سوء مصرف می‌توانند عوارض جبران‌ ناپذیری را بر جای بگذارند. از این رو، قبل از اجرای کامپوزیت نیز باید از عوارض آن مطلع شوید. این معایب عبارتند از:

 • حساس شدن دندان نسبت به جویدن غذا
 • استحکام کم نسبت به سایر روش‌ها
 • هزینه بالا
 • تغییر رنگ به مرور زمان
 • امکان ایجاد ترک‌های ریز و درشت در دراز مدت
 • امکان نفوذ باکتری در لا به لای دندان در صورت ترک برداشتن

عوامل موثر بر قیمت پر کردن دندان با مواد سفید

هزینه پر کردن دندان با کامپوزیت و ماده سفید رنگ بستگی به میزان پوسیدگی دندان و میزان استفاده از ماده دارد. در صورتی که میزان آسیب دیدگی دندان زیاد باشد، قیمت اجرای کامپوزیت نیز افزایش می‌یابد. در برخی از مواقع پزشک مجبور است برای اجرای کامپوزیت و پر کردن دندان از مواد شوینده به منظور باکتری زدایی استفاده کند که این امر هزینه‌ها را افزایش می‌دهد. همچنین، یادآور می‌شود که هزینه‌های کلینیک، دستمزد پزشک و کادر درمانی نیز در قیمت نهایی اجرای کامپوزیت دندان لحاظ خواهد شد. از این رو، توصیه می‌شود قبل از مراجعه به پزشک تمامی هزینه‌ها را جویا شوید.

شما عزیزان می توانید با مراجعه به کلینیک دندانپزشکی مانادنت از خدمات این کلینیک با بالاترین کیفیت و قیمت مناسب بهره مند شوید.

نوشتن دیدگاه
دریافت تخفیف 15% درصدی مانادنت ویژه مراجعه کنندگان از طریق سایت
شنبه تا چهارشنبه 8 الی 17 و پنجشنبه ها 8 الی 13 آماده پاسخگویی به شما هستیم